Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Тривалість робочого часу при роботі із шкідливим умовами праці

  • 13 квітня 2018
  • 526

Запитання

Яка норма робочого часу для працівників, що працюють у шкідливих умовах праці?

Відповідь

Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) — це локальний нормативний акт, який регламентує організаційно-правові аспекти трудових взаємовідносин роботодавця та працівників від моменту укладання трудового договору до моменту припинення трудових відносин на підприємствах всіх форм власності.

ПВТР встановлюють тривалість щоденної роботи (зміни) при п’ятиденному робочому тижні (ст. 52 КЗпП), порядок чергування працівників у змінах при змінному режимі роботи (ст. 58 КЗпП), час початку і закінчення щоденної роботи, зміни (ст. 57 КЗпП), тривалість щотижневого робочого часу (ст. 50 КЗпП), скорочену тривалість робочого часу (ст. 51 КЗпП), трудовий розпорядок на підприємстві (ст. 142 КЗпП).

Право на скорочену тривалість робочого тижня мають працівники, зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці (ст. 7 Закону України «Про охорону праці»). Для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, встановлюють скорочену тривалість робочого часу — не більш як 36 годин на тиждень (ст. 51 КЗпП).

Перелік виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 163.

Пільги за роботу в шкідливих умовах праці, зокрема скорочену тривалість робочого часу, встановлюють за результатами атестації робочих місць. Без атестації робочого місця надання будь-яких пільг є неправомірним, навіть якщо виконувані роботи є у зазначеному переліку, за яким визначають право на пільгу.

Скорочену тривалість робочого тижня за роботу в шкідливих умовах встановлюють колективним договором. Однак — лише залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці. За атестацію робочих місць відповідальна служба охорони праці. Проте кадрова служба теж бере в цьому участь.

На підставі атестації атестаційна комісія підприємства, за погодженням із профспілковим органом, складає перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтверджено право на пільги та компенсації.

Отже, якщо атестація робочих місць не проведена, працівник не має права на пільги і компенсації, у т. ч. на скорочену тривалість робочого часу, передбачені законодавством за роботу із шкідливими умовами праці.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю