Тривалість робочого часу при роботі із шкідливим умовами праці

202

Запитання

Яка норма робочого часу для працівників, що працюють у шкідливих умовах праці?

Відповідь

Правила внутрішнього трудового розпорядку (ПВТР) — це локальний нормативний акт, який регламентує організаційно-правові аспекти трудових взаємовідносин роботодавця та працівників від моменту укладання трудового договору до моменту припинення трудових відносин на підприємствах всіх форм власності.

ПВТР встановлюють тривалість щоденної роботи (зміни) при п’ятиденному робочому тижні (ст. 52 КЗпП), порядок чергування працівників у змінах при змінному режимі роботи (ст. 58 КЗпП), час початку і закінчення щоденної роботи, зміни (ст. 57 КЗпП), тривалість щотижневого робочого часу (ст. 50 КЗпП), скорочену тривалість робочого часу (ст. 51 КЗпП), трудовий розпорядок на підприємстві (ст. 142 КЗпП).

Право на скорочену тривалість робочого тижня мають працівники, зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці (ст. 7 Закону України «Про охорону праці»). Для працівників, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, встановлюють скорочену тривалість робочого часу — не більш як 36 годин на тиждень (ст. 51 КЗпП).

Перелік виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 № 163.

Пільги за роботу в шкідливих умовах праці, зокрема скорочену тривалість робочого часу, встановлюють за результатами атестації робочих місць. Без атестації робочого місця надання будь-яких пільг є неправомірним, навіть якщо виконувані роботи є у зазначеному переліку, за яким визначають право на пільгу.

Скорочену тривалість робочого тижня за роботу в шкідливих умовах встановлюють колективним договором. Однак — лише залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці. За атестацію робочих місць відповідальна служба охорони праці. Проте кадрова служба теж бере в цьому участь.

На підставі атестації атестаційна комісія підприємства, за погодженням із профспілковим органом, складає перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтверджено право на пільги та компенсації.

Отже, якщо атестація робочих місць не проведена, працівник не має права на пільги і компенсації, у т. ч. на скорочену тривалість робочого часу, передбачені законодавством за роботу із шкідливими умовами праці.

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати






© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Хто тут? Давайте знайомитися!

Зареєструвавшись на сайті, Ви зможете:

• читати статті та запитання-відповіді

• першими дізнаватися про кадрові новини

• скачувати шпаргалки, зразки, шаблони документів

• переглядати професійні вебінари

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×