text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Суміщення іноземця

  • 17 квітня 2018
  • 145

Запитання

Чи можна прийняти іноземця на посаду за суміщенням?

Відповідь

Іноземний найманий працівник може суміщати роботу на посаді, визначену дозволом, з роботою на посаді тимчасово відсутнього працівника, за умови, що суміщення триває не більше 60 календарних днів протягом календарного року (ч. 3 ст. 42 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI; далі — Закон про зайнятість).

Тому роботодавець може доручити працівнику-іноземцю виконувати обов’язки за іншою посаду, не отримуючи дозвіл на працевлаштування іноземця в центрі зайнятості, якщо виконуються дві умови:

  • посада не є вакантною. Основний працівник, який працює на посаді, тимчасово відсутній (відпустка, відрядження, хвороба);
  • строк виконання обов’язків на посаді не перевищуватиме 60 календарних днів.

Також іноземці (особи без громадянства) можуть працювати на різних посадах в одного або декількох (двох і більше) роботодавців, якщо отримають в центрі зайнятості дозвіл на кожну посаду. Іноземні високооплачувані професіонали можуть працювати на посадах за сумісництвом без дозволу, якщо строк дії трудового договору на посаді за сумісництвом не перевищує строку дії дозволу за основним місцем роботи (ч. 2 ст. 42 Закону про зайнятість).

Нагадаємо, що іноземні високооплачувані професіонали — іноземці (особи без громадянства), заробітна плата яких становить не менше 50 мінімальних заробітних плат (п. 8-1 ч. 1 ст. 1 Закону про зайнятість).

Тобто, якщо працівник-іноземець отримує заробітну плату 50 мінімальних зарплат і вище, то він можу працювати за сумісництвом без оформлення дозволу на застосування праці іноземців на посаді за сумісництвом.

Зауважимо, що встановлення факту застосування праці іноземця (особи без громадянства) на інших умовах, ніж ті, що визначені дозволом, або іншим роботодавцем (крім роботи за сумісництвом відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 42 Закону про зайнятість та суміщення посад відповідно до частини 3 статті 42 Закону про зайнятість) є підставою для скасування дозволу на застосування праці іноземців (п. 6 ч. 2 ст. 42-10 Закону про зайнятість).

У разі застосування роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця:

  • на умовах трудового або іншого договору без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства, стягується штраф за кожну особу в 20-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення;
  • на інших умовах, ніж ті, що передбачені зазначеним дозволом, або іншим роботодавцем, стягується штраф за кожну особу в 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (ч. 5 ст. 53 Закону про зайнятість).
Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

норма робочого часу на 2019 рік

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервіси та калькулятори

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон