Лікарняний щомісяця: дії роботодавця

18 квітня 2018
2878
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівник щомісяця бере лікарняний. У роботодавця є сумніви щодо достовірності такого лікарняного. Як діяти у такій ситуації?

Відповідь

Комісія із соціального страхування приймає рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення (допомоги по тимчасовій непрацездатності), веде облік осіб, які часто та довго хворіють, вносить пропозиції з питань зниження рівня захворюваності роботодавцю та представнику застрахованих осіб (Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації,затвердженого постановою Правління ФСС з ТВП від 23.06.2008 № 25; далі — Положення № 25).

Якщо виникають сумніви щодо обґрунтованості видачі або продовження лікувальним закладом листків непрацездатності, комісія (уповноважений) із соціального страхування має право звернутися до робочого органу ФСС з ТВП за місцем обліку організації як страхувальника для перевірки лікарняних (п. п. 2.2 та 3.1.1 Положення № 25).

Комісія із соціального страхування має й інші повноваження. Законодавством передбачено понад 10 повноважень комісії із соціального страхування.