Кадровик01

Щорічна відпустка лише на вихідні дні

  • 20 квітня 2018
  • 9196

Запитання

Чи правомірно надавати працівнику відпустку частинами лише на вихідні дні, якщо безперервну частину — 14 к. д. — він уже використав?

Відповідь

Тривалість щорічної основної відпустки незалежно від режимів та графіків роботи розраховують у календарних днях (ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).

Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів (ч. 1 ст. 12 Закону про відпустки).

Увага! За кожний робочий рік працівник має використати частину щорічної  відпустки безперервно не менше 14 календарних днів.

Закон про відпустки не забороняє на прохання працівника надавати частину щорічної відпустки виключно на вихідні дні за графіком роботи. Тобто формально порушення немає.

Водночас у преамбулі Закону про відпустки зазначено, що Закон про відпустки встановлює державні гарантії права на відпустки, визначає умови, тривалість і порядок надання їх працівникам для відновлення працездатності, зміцнення здоров’я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, усебічного розвитку особи.

Тому є ймовірність, що інспектор праці при перевірці може зробити зауваження, що оскільки дні щорічної відпустки припадають виключно на дні щотижневого безперервного відпочинку, по суті відбувається заміна частини щорічної відпустки грошовою компенсацією. Тобто така відпустка не реалізує державні гарантії права працівників на відпочинок: для відновлення працездатності, зміцнення здоров’я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, усебічного розвитку особи.

Тому безпечніше надавати частину щорічної відпустки, щоб хоча б один день припадав на робочий день. Приміром, з п’ятниці по неділю або з суботи по понеділок.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю