Кадровик01

Як відобразити роботу у вихідний день із компенсацією в подвійному розмірі

  • 22 листопада 2016
  • 2019

Запитання

Яким буквеним кодом у табелі обліку використання робочого часу відображають роботу у вихідний день з компенсацією у грошовій формі в подвійному розмірі? Відповідає Ольга Савченко, експерт MCFR: Кадри

Відповідь

Відповідно до статті 71 Кодексу законів про працю України (КЗпП) робота у вихідні дні забороняється, залучати окремих працівників до роботи в такі дні можна тільки за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) організації і лише у виняткових випадках:

  • для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
  • для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
  • для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота організації в цілому або його окремих підрозділів;
  • для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Поняття «вихідний день» установлено статтею 67 КЗпП, святкові та неробочі дні — статтею 73 КЗпП.

Робота у вихідний, святковий і неробочий день має компенсуватися працівникові або подвійною оплатою, або наданням іншого дня відпочинку (ч. 1 ст. 72 та ч. 3 ст. 107 КЗпП).

Увага!

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу (ч. 3 ст. 71 КЗпП ). У ньому бажано визначити вид компенсації за роботу у вихідний, святковий або неробочий день.

У табелі обліку використання робочого часу роботу у вихідні, святкові та неробочі дні позначають буквеним кодом «РВ» або цифровим кодом «06» із зазначенням кількості фактично відпрацьованих годин без уточнення виду компенсації за роботу у цей день.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон