Два робочі графіки — на основній роботі та у відрядженні

26 квітня 2018
983
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може працівник мати два графіки роботи — основний 5-денний та «спеціальний» для відряджень? Як обліковувати робочий час?

Відповідь

Під час відрядження працівник виконує службове завдання (трудову функцію), отже має підлягати правилам внутрішнього трудового розпорядку (ч. 1 ст. 21 КЗпП).

Оскільки працівник, направлений у відрядження, виконує свою трудову функцію на іншому підприємстві, графіки і режими роботи в якому можуть бути різними, роботодавець має визначити, у якому режимі працівник повинен працювати під час відрядження: за тим, який встановлено для нього за місцем постійної роботи, чи за тим, за яким працює підприємство, куди його направлено. Можливий і третій варіант: під час відрядження працівник виконує свою трудову функцію за «спеціальним» режимом, наприклад, за змінним графіком роботи з підсумованим обліком робочого часу.

Такий «спеціальний» графік роботи має бути передбачений і визначений у колективному договорі підприємства та ПВТР (п. 13 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон», затвердженої наказом Мінфіну  від 13.03.1998 № 59). Облік робочого часу у відрядженні ведуть за встановленим графіком на цей період.

У разі, якщо під час відрядження на працівника поширюють графік роботи підприємства за місцем відрядження або «спеціальний» графік, то облік використання робочого часу слід вести за даними, отриманими від роботодавця за місцем відрядження (в порядку, визначеному за домовленістю між роботодавцями за постійним місцем роботи і роботодавцем за місцем відрядження).