Соціальна відпустка на дітей після відпустки для догляду за дитиною

2 травня 2018
637
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна оформити соціальну відпустку на дітей після закінчення відпустки до трьох років?

Відповідь

Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (в т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надають щорічно додаткову оплачувану відпустку на дітей тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП; статті 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Якщо мають місце декілька підстав, — тривалість соціальної відпустки на дітей збільшується до 17 календарних днів. Якої тривалості буде соціальна відпустка на дітей, якщо працівниця має чотирьох дітей віком до 15 років?

Мінсоцполітики (лист від 26.03.2018 № 480/0/101-18/284) наголошує, для отримання цієї відпустки жінці недостатньо мати двох дітей віком до 15 років, вона ще повинна працювати (виконувати свої трудові обов’язки).

Якщо жінка після народження другої дитини (набуття права на таку відпустку) не приступала до виконання своїх трудових обов’язків та не відпрацювала жодного робочого дня, а оформила щорічну відпустку, на думку Мінсоцполітики, права на додаткову соціальну відпустку вона не має.