Дії роботодавця, якщо мобілізований уклав контракт до завершення особливого періоду

22 листопада 2016
1329
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Відповідь

За працівниками, прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток (ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України).

Навряд чи укладений з працівником контракт можна назвати короткостроковим, зважаючи на той факт, що наразі ми не маємо можливості визначити строк його закінчення, однак всю необхідну інформацію для увільнення працівника від роботи у зв’язку із вступом на військову службу за контрактом підприємство має: є офіційний документ, у якому зазначені дата укладання контракту та його строк (до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації).

Важливо!

Військовий комісар може надавати інформацію щодо укладення працівником контракту на військову службу тільки у випадках проходження її у військкоматі. За інших обставин є потреба отримати підтвердження військової частини, у якій працівник проходить службу.