Кадровик01

Дії роботодавця, якщо мобілізований уклав контракт до завершення особливого періоду

  • 22 листопада 2016
  • 1251

Запитання

Працівника увільнено від роботи у березні 2015 року у зв’язку із призовом за мобілізацією. Восени 2016 року підприємство отримало листа від військового комісаріату про те, що ще 24 березня 2016 року з працівником укладено короткостроковий контракт на строк до закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію. Копію контракту на підприємство не надіслали, тож ані дата, ані його номер невідомі. Що робити роботодавцеві? Чи продовжувати зберігати за працівником посаду і середній заробіток?

Відповідь

За працівниками, прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток (ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України).

Навряд чи укладений з працівником контракт можна назвати короткостроковим, зважаючи на той факт, що наразі ми не маємо можливості визначити строк його закінчення, однак всю необхідну інформацію для увільнення працівника від роботи у зв’язку із вступом на військову службу за контрактом підприємство має: є офіційний документ, у якому зазначені дата укладання контракту та його строк (до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації).

Важливо!

Військовий комісар може надавати інформацію щодо укладення працівником контракту на військову службу тільки у випадках проходження її у військкоматі. За інших обставин є потреба отримати підтвердження військової частини, у якій працівник проходить службу.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон