Звільнення працівника під час відпустки без збереження зарплати

3 травня 2018
12045
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи правомірно звільнити працівника за угодою сторін чи за власним бажанням під час відпустки без збереження заробітної плати?

Відповідь

Перебуваючи у відпустці (будь-якій, у т. ч. у відпустці без збереження заробітної плати), працівник може подати заяву про звільнення за власним бажанням (ст. 38 КЗпП) або за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП).

Видавати наказ про переривання відпустки або виходити працівнику на один день на роботу не потрібно. Днем звільнення може бути як останній день відпустки, так будь-який день відпустки без збереження заробітної плати.

Увага! Звільнити працівника під час відпустки з ініціативи роботодавця — за загальними првилом не можна. Але винятки з цього правила є