Оклад в наказі «відповідно до штатного розпису»: чи правомірно

4 травня 2018
6940
Середній бал: 5 із 5

Запитання

У наказах про прийняття на роботу працівників оклад вказано у форматі — «відповідно до шатного розпису». Чи правомірно це? Чи вносити зміни до наказів, виданих кадровиком-попередником?

Відповідь

Одним із обов’язкових пунктів наказу про прийняття на роботу є розмір посадового окладу.

Утім, виправляти накази, оформлені з порушенням, недоцільно, оскільки розпорядчий документ може бути відмінено (змінено, доповнено) лише новим розпорядчим документом (п. 6 гл. 1 розд. І Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5).

Якщо вносити зміни до наказу про прийняття на роботу, то необхідно буде вносити їх і до особової картки П-2, трудової книжки тощо.

У подальшому в наказах про прийняття на роботу слід вказувати розмір посадового окладу.