Кадровик01

Креативний директор: як зазначити у штатному розписі

  • 15 травня 2018
  • 378

Запитання

Чи можна у штатному розписі зазначити назву посади «Креативний директор»?

Відповідь

Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затверджений наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327 (КП), не містить професійної назви «креативний директор».

Натомість КП передбачає професійні назви: «Головний художній керівник» з кодом 1229.6, яка належить до професійного угруповання «Керівники підрозділів у сфері культури, відпочинку та спорту, та «Керівник художній» з кодом 2455.2, яка належить до професійного угруповання «Кіно- театральні (естрадні та інші) актори та режисери». Кваліфікаційну характеристику останньої професії вміщено у Випуску 81 «Культура та мистецтво» ДКХП та у Випуску 84 «Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність» ДКХП. Щоб правильно підібрати для вказаного керівника відповідну назву посади за КП, слід враховувати основні завдання і обов’язки, а також сферу діяльності.

Креативний директор: як зазначити у штатному розписіВам стане у пригоді: Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників: перелік випусків

Якщо зазначену посаду передбачено застосувати у виробничій сфері, рекомендуємо від базової професійної назви «Директор (начальник, інший керівник) підприємства» з кодом КП 1210.1, яка належить до професійного угруповання «Керівники підприємств, установ та організацій», на підставі Приміток 1 і 2 Додатка В до КП за допомогою похідного слова «заступник» та уточнюючих слів утворити нову професійну назву, наприклад: «Заступник директора з розробки креативних ідей», зберігаючи код базової професії.

Кваліфікаційну характеристику базової професії вміщено у Випуску 1 «Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності» ДКХП. На її основі можна розробити посадову інструкцію для утвореної професії.

Назви посад для штатного розпису підбирають згідно з КП. Записи до трудових книжок про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнято працівника, виконують відповідно до найменувань професій і посад, зазначених у КП (п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон