Відпустка «на дітей» батьку, якщо мати не працює

21 травня 2018
703
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна надати батьку додаткову відпустку «на дітей», якщо мати не працевлаштована?

Відповідь

Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів (ч. 1 ст. 19 Закону України «Про відпустки»).

Відпустка «на дітей» батьку, якщо мати не працюєДізнайтеся, чи має право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, жінка, що взяла на виховання дитину-сироту як вихователь, а не всиновила дитину, або взяла її під опіку

Отже, батько має право на цю відпустку, якщо він виховує дитину без матері, у т. ч. у разі тривалого перебування матері у лікувальному закладі. Якщо мати дітей не працює, батько не набуває права на додаткову соціальну відпустку, відтак у вказаному випадку надати цю відпустку батькові неправомірно.