СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Чи виплачують медику-суміснику допомогу на оздоровлення?

  • 23 травня 2018
  • 165

Запитання

Позиція МОЗ — матеріальну допомогу на оздоровлення виплачують лише за основним місцем роботи. Мінсоцполітики має іншу думку. Яку саме?

Відповідь

Усі працівники установ, закладів та організацій мають право працювати за сумісництвом, тобто виконувати, крім своєї основної, іншу роботу на умовах трудового договору на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина у вільний від основної роботи час. Оплата праці сумісників здійснюється за фактично виконану роботу (постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245, Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затверджене наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.1993 № 43).

З 01.01.2012 медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів (установ) виплачують допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання щорічної основної відпустки (постанова КМУ «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 № 524).

Чи виплачують медику-суміснику допомогу на оздоровлення?Читайте також: Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення при звільненні

МОЗ (лист від 16.02.2018 № 10.1-18/4185) наголошує, оскільки відпустку на роботі за сумісництвом надають одночасно з відпусткою за основним місцем роботи, матеріальну допомогу на оздоровлення виплачують лише за основним місцем роботи.

Натомість Мінсоцполітики (лист від 25.04.2018 № 673/0/101-18) зауважує, що при роботі за сумісництвом з працівником укладають окремий трудовий договір, не пов’язаний з трудовим договором за основним місцем роботи. Стороною трудового договору про роботу за сумісництвом на стороні власника (підприємства, установи, організації) може бути як інший власник (підприємство, установа, організація), так і той же власник (підприємство, установа, організація), з яким працівник уклав трудовий договір про основну роботу.

Працівникові, який працює за сумісництвом, оплату праці визначають за фактично відпрацьований час виходячи з передбачених умовами оплати праці складових (посадовий оклад, надбавки та доплати до нього тощо). Сумісників преміюють та надають матеріальну допомогу на загальних підставах, якщо інше не передбачено окремими нормативними актами або трудовим договором.

Законодавством не встановлює обмежень щодо виплати допомоги на оздоровлення для медичних і фармацевтичних працівників, які працюють за сумісництвом.

Позиція Мінсоцполітики — працівникам, які працюють в закладах охорони здоров’я за сумісництвом, допомогу на оздоровлення можуть виплачувати на загальних підставах за рішенням керівника закладу в межах затвердженого для закладу фонду заробітної плати (п. 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298, пункту 5.11 наказу Мінпраці, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519).

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю