text
Кадровик01

Робота зовнішнього сумісника у вихідний день

  • 23 травня 2018
  • 155

Запитання

Чи може зовнішній сумісник працювати повний робочий день у вихідний?

Відповідь

Загальні норми щодо встановлення на підприємствах, в установах, організаціях вихідних днів визначає КЗпП.

При п’ятиденному робочому тижні працівникам надають два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні — один вихідний день (ст. 67 КЗпП).

Робота зовнішнього сумісника у вихідний деньЧитайте також: Робота у вихідні дні: обліковуємо та оплачуємо правильно

Загальний вихідний день — неділя. Другий вихідний день при п’ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначають графіком роботи підприємства, установи, організації, погодженим з профспілкою (профспілковим представником) підприємства, установи, організації, і, як правило, надають підряд з загальним вихідним днем.

На підприємствах, в установах, організаціях, зупинення роботи яких неможливе з виробничо-технічних умов або через необхідність безперервного обслуговування населення, а також на вантажно-розвантажувальних роботах, пов’язаних з роботою транспорту, вихідні дні надають в різні дні тижня почергово кожній групі працівників згідно з графіком змінності, що затверджує роботодавець за погодженням з профспілкою (профспілковим представником) підприємства, установи, організації (ст. 69 КЗпП).

Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначають правилами внутрішнього трудового розпорядку, затверджені трудовим колективом за роботодавця і профспілки (профспілкового представника) на основі типових правил (статті 142 КЗпП).

Тобто роботодавець самостійно встановлює режим роботи, тривалість робочого часу і часу відпочинку у правилах внутрішнього трудового розпорядку або у колективному договорі з дотриманням норм законодавства про працю.

Мінсоцполітики (лист від 25.04.2018 № 184/0/22-18/13) повідомляє, що у вихідні дні (за графіком, визначеним на основному підприємстві) дозволено працювати за сумісництвом повний робочий день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Ольга Догадіна,
провідний експерт MCFR Кадри

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

норма робочого часу на 2019 рік

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервіси та калькулятори

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон