Працівник не ознайомлений із посадовою інструкцією: відповідальність роботодавця

24 травня 2018
2382
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Для посади, на яку приймають особу, не розроблено посадової інструкції. Відповідно, новоприйнятого працівника з нею не ознайомлено. Яку відповідальність понесе за це роботодавець?

Відповідь

До початку роботи за укладеним трудовим договором роботодавець зобов’язаний роз’яснити працівнику його права та обов’язки, поінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, визначити йому робоче місце, тощо (ст. 29 Кодексу законів про працю; далі — КЗпП).

За порушення законодавства про працю юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі мінімальної зарплати (ч. 7 ст. 265 КЗпП). Штраф накладають на саме підприємство.

Працівник не ознайомлений із посадовою інструкцією: відповідальність роботодавцяЧитайте також: Відповідальність за порушення законодавства про працю — 2018: підстави та розмір

Посадові особи підприємств несуть відповідальність за порушення законодавства про працю шляхом накладення штрафу у розмірі від 510 гривень до 1700 гривень. У цьому випадку штраф накладають на керівника підприємства (п. 1 ст. 41 КпАП).