Додаткова відпустка «на дітей» у перший рік роботи на підприємстві

1 червня 2018
982
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може претендувати новоприйнятий працівник на додаткову відпустку «на дітей» у поточному році?

Відповідь

Якщо у трудовій книжці працівника немає запису, що він цього календарного року працював на іншому підприємстві, працівник має право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи (далі — відпустка на дітей) за поточний календарний рік.

Якщо до прийняття на роботу працівник звільнився з іншого підприємства, при звільненні йому мали виплатити компенсацію за відпустку на дітей. На новому місці роботи він не матиме права на відпустку на дітей, оскільки її надають один раз протягом календарного року. Законодавство не передбачає можливості перерахувати кошти за невикористану додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник при звільненні за переведенням (лист Мінсоцполітики «Про надання роз’яснень» від 24.03.2015 № 4053/0/14-15/18).

Та є виняток. Якщо працівник надасть довідку, що на попередньому місці роботи він не мав права на відпустку в поточному році через те, що перебував у відпустці для догляду за дитиною, навчальній відпустці, відпустці без збереження зарплати, роботодавець може надати відпустку на дітей.