Лікарняний за договором ЦПХ на декількох підприємствах

4 червня 2018
659
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Особа уклала із декількома підприємствами договори ЦПХ. Під час виконання робіт за цими договорами — захворіла. На яке із підприємств надавати оригінал листка непрацездатності?

Відповідь

Підставою для оплати лікарняного на підприємстві, де особа виконує роботи за ЦПД, є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за місцем роботи особи за трудовим договором (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Лікарняний за договором ЦПХ на декількох підприємствах Дізнайтеся, чи оплачувати лікарняний особі, яка виконує роботи за ЦПД і водночас працює за трудовим договором на іншому підприємстві

Якщо особа виконує роботи за ЦПД і не має місця роботи за трудовим договором, копію лікарняного засвідчує заклад охорони здоров’я (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105).

Отже, особа, яка виконує роботи за ЦПД на декількох підприємствах, має оформити в закладі охорони здоров’я необхідну кількість копій.

Порядок укладання ЦПД регулює Цивільний кодекс України, який не містить такого поняття, як основний ЦПД. Тому особа самостійно вирішує, до якої організації надати оригінал листка непрацездатності, а до якої — його копію.