Повторне прийняття після звільнення за переведенням: чи зобов’язує законодавство?

4 червня 2018
1162
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи зобов’язаний роботодавець (не маючи на це бажання) прийняти знову на роботу працівника, звільненого за переведенням?

Відповідь

Законодавством не передбачено право працівника після прийняття на роботу за переведенням повернутися на попереднє підприємство. Оскільки переведений працівник наразі перебуває у трудових відносинах з іншим підприємством, звільнитися він може з цього підприємства за власним бажанням (ст. 38 КЗпП), за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП).

Звільнити працівника за переведенням до попереднього підприємства нинішній роботодавець не може, оскільки немає згоди на його прийняття на роботу у зв’язку переведенням.

Звільнення та прийняття на роботу за переведенням передбачає надання згоди трьох сторін: роботодавця, де працює працівник, роботодавця, який бажає прийняти працівника на роботу у зв’язку переведенням (ч. 5 ст. 24 КЗпП), та самого працівника (ч. 1 ст. 32 КЗпП).

Законодавство не визначає обов’язку роботодавця як прийняти працівника на роботу за переведенням, так і надавати пояснення щодо причини відмови.