Доплату за військовий облік скасовано?

28 листопада 2016
10310
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Відповідь

Ні, не правомірні.

Чому так?

Право працівника на встановлення доплати до 50% до посадового окладу за виконання обов’язків щодо ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників та бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями передбачено пунктом 14 Положення про військовий облік військовозобов’язаних і призовників, затвердженого постановою КМУ від 09.06.1994 № 377 (далі — Положення № 377).

Згідно з постановою КМУ від 23.08.2016 № 521 (далі — Постанова № 521) пункт 14 Положення № 377 втратив чинність — утім, не для всіх. Лише в частині щодо встановлення такої доплати для працівників, розміри посадових окладів яких затверджені постановою КМУ «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» від 06.04.2016 № 292, тобто для державних службовців.

Тому Постанова № 521 не може слугувати підставою для скасування доплати за ведення військового обліку працівнику, на якого не поширюється дія Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, а тим більше працівнику приватного підприємства.

Ольга Савченко,
 експерт MCFR: Кадри