Кадровик01

Доплату за військовий облік скасовано?

  • 28 листопада 2016
  • 10011

Запитання

Працюю інспектором з кадрів на приватному підприємстві та виконую обов’язки з ведення військового обліку, за що до цього часу отримувала доплату в розмірі 50% до посадового окладу. Зараз директор має намір скасувати цю доплату, аргументуючи тим, що нещодавно внесено зміни до Положення про військовий облік військовозобов’язаних і призовників, згідно з якими пункт 14 цього Положення втратив чинність. Чи правомірні дії директора?

Відповідь

Ні, не правомірні.

Чому так?

Право працівника на встановлення доплати до 50% до посадового окладу за виконання обов’язків щодо ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників та бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями передбачено пунктом 14 Положення про військовий облік військовозобов’язаних і призовників, затвердженого постановою КМУ від 09.06.1994 № 377 (далі — Положення № 377).

Згідно з постановою КМУ від 23.08.2016 № 521 (далі — Постанова № 521) пункт 14 Положення № 377 втратив чинність — утім, не для всіх. Лише в частині щодо встановлення такої доплати для працівників, розміри посадових окладів яких затверджені постановою КМУ «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» від 06.04.2016 № 292, тобто для державних службовців.

Тому Постанова № 521 не може слугувати підставою для скасування доплати за ведення військового обліку працівнику, на якого не поширюється дія Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, а тим більше працівнику приватного підприємства.

Ольга Савченко,
 експерт MCFR: Кадри

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон