Звільнення працівника-строковика, що проходить військову службу

13 червня 2018
1145
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна звільнити працівника-строковика, що проходить військову службу? Позиція Держпраці

Відповідь

Управління Держпраці у Полтавській області нагадало, що строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами (ч. 2 ст. 23 КЗпП).

Звільнення працівника-строковика, що проходить військову службу? Читайте також: Строковий трудовий договір: підстави та порядок укладення

Між роботодавцем та працівником, призваним на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, зберігаються трудові відносини, а працівник увільняється від виконання виробничих або службових обов’язків.

Звільнення працівника-строковика, що проходить військову службу? Дізнайтеся, які кадрові документи та як оформити на працівника — офіцера запасу, призваного на військову службу

Підставою для припинення строкового трудового договору є закінчення строку (п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП). Укладаючи строковий трудовий договір, працівник надає добровільну згоду на його припинення у визначений сторонами у трудовому договорі строк, тому звільнення працівника за цим пунктом не є звільненням за ініціативою роботодавця.

Держпраці зауважує, що обмеження щодо звільнення працівників, призваних на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, поширюються на звільнення працівників за ініціативою роботодавця.

Тому в разі закінчення строку трудового договору, укладеного працівником, призваним на військову службу за призовом осіб офіцерського складу трудовий договір може бути припинено.

В іншому випадку трудовий договір трансформується у безстроковий (ч. 1 ст. 39-1 КЗпП).

За інформацією Управління Держпраці у Полтавській області