24 чи 48 днів: яка тривалість відпустки, якщо працівник обіймає посаду за сумісництвом

18 червня 2018
2520
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Яка загальна тривалість щорічної основної відпустки працівника, що окрім основної роботи, працює за сумісництвом?

Відповідь

Сумісникам, які працюють у державних організаціях, надають відпустку одночасно з відпусткою за основним місцем роботи (п. 3 постанови КМУ «Про роботу за  сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245; та п. 6 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43). На приватних підприємствах цю норму можна застосувати як рекомендацію.

24 чи 48 днів: яка тривалість відпустки, якщо працівник обіймає посаду за сумісництвом Читайте також: Тривалість, види та порядок надання відпустки сумісникам

Якщо працівник за основним місцем роботи і за сумісництвом має право на 24 к. д. щорічної відпустки і відпустку за обома трудовими договорами надають одночасно, то загальна тривалість щорічної відпустки становитиме 24 к. д. Заробітну плату за період відпустки нараховують за кожним місцем роботи окремо.

Якщо на приватному підприємстві щорічну відпустку за основним місцем роботи і за сумісництвом надають окремо, то протягом цих відпусток (всього 48 к. д.) працівник має працювати на основному місці та за сумісництвом.