Прийняття державного службовця за строковим трудовим договором

20 червня 2018
3693
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна прийняти державного службовця на посаду тимчасово — на час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами основного працівника?

Відповідь

Згідно зі ст. 1 Указу Президії Верховної Ради СРСР «Про умови праці тимчасових робітників і службовців» від 24.09.1974 № 311-IX строк трудового договору з тимчасовими працівниками не може перевищувати двох місяців, а для заміщення тимчасово відсутніх працівників, за якими зберігається їхнє місце роботи (посада), — чотирьох місяців. Оскільки основна працівниця у зв’язку із відпусткою з вагітності та пологів та відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку буде відсутньою на роботі понад чотири місяці, то працівника, який її заміщуватиме, слід прийняти не тимчасово, а за строковим трудовим договором.

Оскільки у вказаному випадку працівника приймають за строковим трудовим договором на державну службу, вступ на державну службу здійснюють шляхом призначення громадянина України на посаду державної служби за результатами конкурсу. Випадки прийняття без конкурсу визначено виключно цим Законом (ст. 21 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII).

Прийняття державного службовця за строковим трудовим договором Вам стане у пригоді: Прийняття на роботу державного службовця