Кадровик01

Скорочення штату: чи застосовується переважне право на залишення на роботі

  • 11 липня 2018
  • 346

Запитання

Виникла необхідність скоротити одну посаду — штат працівників. Чи застосовується переважне право на залишення на роботі у разі такого скорочення?

Відповідь

Статтею 64 Господарського кодексу України підприємству надано право самостійно визначати свою організаційну структуру, чисельність працівників і штатний розпис. Це значить, що за певних обставин  роботодавець може (змушений) змінювати чисельність чи штат працівників шляхом скорочення.

Рішення роботодавця про скорочення посад оформлюють наказом про внесення змін до штатного розпису, в констатуючій частині якого викладають обґрунтовані причини, якими викликана необхідність скорочення чисельності або штату працівників.  Отже, причини скорочення конкретної посади викладають у наказі.

Працівника повідомляють про наступне вивільнення не пізніше ніж за два місяці (ч. 1 ст. 49-2 КЗпП). Обов'язку щодо повідомлення працівнику причини скорочення конкретної посади законодавством не встановлено. Однак, зверніть увагу, що вивільнення працівників у зв'язку із скороченням штату допускають у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці (ч. 1 ст. 40 КЗпП).

Переважне право на залишення на роботі надають працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці як при скороченні чисельності, так і при скороченні штату у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці (ч. 1 ст. 42 КЗпП).

За рівних умов продуктивності праці і кваліфікації перевагу в залишенні на роботі надають працівникам, зазначеним у ч. 2 ст. 42 КЗпП.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю