Відпустка без збереження заробітної плати новоприйнятому працівнику

20 липня 2018
1158
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може працівник скористатися правом на відпустку без збереження заробітної плати, пропрацювавши лише 2 місяці на підприємстві?

Відповідь

Відпустки без збереження заробітної плати можна поділити на такі, що надають:

1) за погодженням сторін трудового договору (ст. 26 Закону України «Про відпустки»);

2) за бажанням працівника обов’язково — для певних категорій працівників;- за певних обставин (ст. 25 Закону України «Про відпустки»).

Відпустка без збереження заробітної плати новоприйнятому працівнику Читайте також: Відпустка без збереження зарплати: про що мовчить закон

Отже, працівник має право на відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 15 к. д. на рік за погодженням сторін трудового договору незалежно від тривалості роботи на підприємстві (ст. 26 Закону України «Про відпустки»).