Кадровик01

Як звільнити за непроходження випробування, якщо працівник захворів незадовго до спливу випробного строку?

  • 30 листопада 2016
  • 862

Запитання

Працівник, випробувальний термін якого закінчується через 5 днів, захворів. Як звільнити за статтею 28 після виходу з лікарняного? Адже попередити за 3 дні, що він не пройшов випробування, на немає можливості. Які документи необхідно додатково оформити? Чи потрібно роботи наказ на продовження випробувального терміну на час хвороби?

Відповідь

Відповідно до частини 3 статті 27 Кодексу законів про працю України (КЗпП), до строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини. До того ж, звільнення у зв’язку зі встановленням невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі протягом строку випробування (п. 11 ст. 40 КЗпП, а не ст. 28 КЗпП), віднесено до розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця, тож звільнення під час тимчасової непрацездатності неможливе.

Оскільки збігає строк випробування, і прийнято рішення, що працівника буде звільнено, рекомендуємо на підставі доповідної записки безпосереднього керівника (або керівника кадрової служби) видати наказ про незарахування до строку випробування днів відсутності та доручити керівнику кадрової служби повідомити працівника у день виходу на роботу про звільнення за три дні.

Також радимо письмово повідомити працівника, що відповідно вимог законодавства всі дні тимчасової непрацездатності не будуть зараховані до строку випробування, та надіслати рекомендованим листом з оголошеною цінністю з позначкою «Вручити особисто». Додатково можна зателефонувати працівнику в присутності свідків у режимі гучного зв’язку та повідомити цю інформацію, про що скласти акт.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон