Чи продовжувати строковий трудовий договір на час хвороби

20 липня 2018
1182
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Після укладення строкового трудового договору працівник відкрив лікарняний. Чи продовжувати строковий договір на період лікарняного?

Відповідь

Трудові договори з працівниками, як правило, укладають на невизначений строк. Лише у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами, можна укласти строковий трудовий договір на строк, установлений за погодженням сторін або на час виконання певних робіт (ч. 2 ст. 23 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

Згідно зі статтею 39-1 КЗпП якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк. Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23 КЗпП, вважаються такими, що укладені на невизначений строк. Іншими словами, умовою перетворення строкового трудового договору в безстроковий є сам факт продовження роботи після закінчення строку дії трудового договору, незалежно від того, чи був виданий роботодавцем наказ про продовження/переукладення строкового договору (крім випадків, передбачених ч. 2 ст. 23 КЗпП).

Тому у роботодавця немає підстав продовжити строк дії трудового договору на кількість днів хвороби працівника незалежно від бажання працівника.