Продовження випробувального строку: варіанти є

26 липня 2018
4495
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна продовжити випробувальний строк працівнику, якщо 3-місячне випробування закінчується, а роботодавець наполягає встановити його ще на два місяці?

Відповідь

Максимальний строк випробування встановлено законодавством, і збільшити його не можна навіть за погодженням сторін трудового договору.

Продовження випробувального строку: варіанти є Читайте також: Випробування при прийнятті на роботу: кому встановлювати та на який строк

Згідно з частиною 1 статті 27 КЗпП, строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, — шести місяців. Строк випробування для працівників, яких приймають за робітничими спеціальностями, не може бути більшим за один місяць. Законодавством не передбачена можливість продовження строку випробування.

До строку випробування не зараховують дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини (ч. 3 ст. 27 КЗпП). У цьому випадку дні відсутності не враховують до строку випробування. Необхідно порахувати кількість «невідпрацьованих» календарних днів і визначити нову прогнозовану дату закінчення строку випробування, «зсунувши» її на відповідну кількість днів.