Кадровик01

Змінний графік роботи з одним вихідним: чи правомірно

  • 31 липня 2018
  • 638

Запитання

Чи правомірним буде встановити працівнику змінний графік роботи лише з одним вихідним між змінами?

Відповідь

Графіки змінності розробляються так, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин, передбаченого статтями 50 та 51 КЗпП. Умови та порядок застосування підсумованого обліку робочого часу з урахуванням чинного законодавства викладені у Методичних рекомендаціях щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затвердженими наказом Мінпраці від 19.04.2006 № 138 (далі — Методичні рекомендації № 138).

Тривалість перерви в роботі між змінами має бути не меншою подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід) (ч. 1 ст. 59 КЗпП). В окремих випадках тривалість щоденного (міжзмінного) відпочинку може бути скорочена, але не менше, як 12 годин на добу. На умовах, визначених колективним договором, невикористані години щоденного (міжзмінного) відпочинку підсумовуються і можуть бути надані як додаткові вільні від роботи дні протягом облікового періоду (п. 8 Методичних рекомендацій № 138).

Також графіками роботи на обліковий період мають бути передбачені дні щотижневого відпочинку. У місячному та інших облікових періодах, що перевищують місяць, кількість вихідних днів за графіками роботи (змінності) не повинна бути меншою, ніж кількість повних тижнів цього облікового періоду. Роботу у визначені вихідні дні компенсують у порядку, передбаченому ст. 72 КЗпП (п. 9 Методичних рекомендацій № 138).

Отже, якщо працівнику встановлено змінний графік роботи із дотриманням нормальної тривалості робочого часу протягом облікового періоду, передбачені дні щотижневого відпочинку, тривалість перерви між змінами становить 24 години, а зміна триває 12 годин, такий графік роботи не суперечитиме законодавству.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон