Як оформити відпустку у зв’язку з усиновленням

30 листопада 2016
217
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Відповідь

Працівниця, яка усиновила дитину віком до 3 років, має право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Підставою для наказу може бути заява працівниці та свідоцтво про народження дитини.

Якщо працівник усиновив дитину не безпосередньо з пологового будинку, але дитині менше трьох років, він може оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Така відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину та одним із прийомних батьків (ч. 3 ст. 18 Закону про відпустки). Наказ про надання відпустки для догляду за дитиною видається на підставі заяви працівника і свідоцтва про народження дитини.

Приклад наказу про надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку — у електронному журналі «Кадровик-01», який доступний передплатникам, а також, у разі оформлення демодоступу, — безплатно