Кадровик01

Як оформити відпустку у зв’язку з усиновленням

  • 30 листопада 2016
  • 197

Запитання

Працівниця всиновила дитину. Є рішення суду про усиновлення. Жінка хоче піти у відпустку для догляду за дитиною до 3-х років. Як це оформити? Чи потрібна заява від працівниці?

Відповідь

Працівниця, яка усиновила дитину віком до 3 років, має право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Підставою для наказу може бути заява працівниці та свідоцтво про народження дитини.

Якщо працівник усиновив дитину не безпосередньо з пологового будинку, але дитині менше трьох років, він може оформити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Така відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину та одним із прийомних батьків (ч. 3 ст. 18 Закону про відпустки). Наказ про надання відпустки для догляду за дитиною видається на підставі заяви працівника і свідоцтва про народження дитини.

Приклад наказу про надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку — у електронному журналі «Кадровик-01», який доступний передплатникам, а також, у разі оформлення демодоступу, — безплатно 

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон