Компенсація невикористаної відпустки учасникам бойових дій

16 серпня 2018
1470
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи виплачувати компенсацію за невикористану відпустку учасникам бойових дій?

Відповідь

Види відпусток визначено статтею 4 Закону про відпустки, а види відпусток, за які при звільненні виплачують компенсацію у разі їх невикористання, — статтею 24.

Після введення додаткової оплачуваної відпустки окремим категоріям ветеранів війни законодавці не внесли жодних змін до цих статей Закону про відпустки.

Продовжують (переносять) у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, компенсують при звільненні тільки щорічні відпустки й додаткову відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (ст. 11, 20, 24 Закону про відпустки). Ділити на частини можна тільки щорічні відпустки (ст. 12 Закону про відпустки).

Отже, додаткову оплачувану відпустку окремим категоріям ветеранів війни:

  • надають за календарний рік;

  • не продовжують (не переносять) у разі тимчасової непрацездатності працівника;

  • не ділять на частини;

  • не надають за минулий рік, якщо працівник її не використав вчасно;
  • не замінюють грошовою компенсацію при звільненні.