text
Кадровик01

Працівник — член Державної екзаменаційної комісії: оформлюємо відсутність на роботі

  • 2 грудня 2016
  • 403

Запитання

ВНЗ запрошує заступника керівника підприємства для участі в роботі Державної екзаменаційної комісії. Як це правильно оформити?

Відповідь

Атестація осіб, які здобувають ступінь молодшого бакалавра, бакалавра чи магістра, здійснюється екзаменаційною комісією, до складу якої можуть включатися представники роботодавців та їх об’єднань, відповідно до положення про екзаменаційну комісію, затвердженого вченою радою вищого навчального закладу (наукової установи) (абз. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII).

Відповідно до примітки 5 пункту 14 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.993 № 102, для оплати праці голів та членів державних екзаменаційних комісій застосовуються ставки погодинної оплати праці. Для працівників підприємств, установ і організацій, які мають навантаження протягом навчального року, застосовується погодинна оплата праці з огляду на ставки вчителів та викладачів, установлених залежно від розряду, категорії, освіти.

Аналізуючи положення про екзаменаційну комісію різних вищих навчальних закладів, можна побачити, що в положеннях зазначено, що оплата праці голови та членів Екзаменаційної комісії, які не є працівниками вишу, здійснюється погодинно відповідно до законодавства. Участь у роботі Екзаменаційної комісії членів — працівників вищого навчального закладу планується як педагогічне навантаження з відповідною оплатою.

Отже, підприємство не має обов’язку увільняти від роботи працівника підприємства, який є членом екзаменаційної комісії вищого навчального закладу. На час роботи працівника у комісії йому може бути надана щорічна відпустка, або відпустка без збереження заробітної плати на підставі статті 26 Закону України «Про відпустки», та за наявності підстав — відповідно до статті 25 зазначеного Закону.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

норма робочого часу на 2019 рік

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервіси та калькулятори

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон