Чи переносити невикористаний інший день відпочинку на наступний рік?

3 вересня 2018
2014
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Переносяться чи «згорають» невикористані інші дні відпочинку на наступний календарний рік?

Відповідь

Законодавством не встановлено терміну давності для надання працівникові іншого дня відпочинку за роботу у вихідний день. Оскільки у разі залучення до роботи у вихідний день не дотримується норма щодо мінімальної тривалості щотижневого відпочинку, як правило, відгул надається найближчим часом після роботи у вихідний день. Також за бажанням працівника відгули можна приєднати до щорічної відпустки.


Якщо для працівників запроваджено підсумований облік робочого часу, працівник має використати відгули до закінчення облікового періоду, встановленого колективним договором організації. Інакше відповідні години вважатимуться понадурочними та підлягатимуть оплаті в порядку, встановленому статтею 106 КЗпП, а працівник втратить право на відгули.


Підсумовуючи зазначене, задля збереження річної норми робочого часу та уникнення зайвих запитань при поданні державної статистичної звітності з праці радимо, аби працівники використовували відгули у тому календарному році, в якому їх залучали до роботи у вихідний день.

До відома!

Зазначимо, оскільки інший (додатковий) день відпочинку не належить до відпусток, види яких визначено ч. 1 ст. 4 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, грошовій компенсації при звільненні не підлягає.