За поділ неподільної частини відпустки — штраф

6 вересня 2018
8999
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Директор підприємства не бажає йти у відпустку одразу на 14 календарних днів. А це уся відпустка, що в нього залишилася, і вона має бути неподільною. Що загрожує підприємству, якщо неподільну частину відпустки буде поділено?

Відповідь

Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів (ст. 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

За поділ неподільної частини відпустки — штраф Дізнайтеся, чи можна видати наказ про поділ щорічних відпусток на частини тривалістю 7 днів через виробничу необхідність

За поділ безперервної частини щорічної основної відпустки передбачено відповідальність — штраф. Сплачуватимуть: директор — від 510 до 1700 грн (ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення); підприємство — у розмірі мінімальної зарплати (абз. 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Отже, радимо на час відпустки директора призначити іншу особу виконувати його обов’язки (це може бути працівник підприємства, засновник або особа, прийнята за строковим договором на час відпустки директора).