Чи завадить неправильна назва посади у трудовій книжці оформленню пенсії

13 вересня 2018
1301
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи виникнуть проблеми у працівника при оформленні пенсії, якщо у трудовій книжці неправильно зазначено назву посади?

Відповідь

При оформленні пенсії працівники ПФУ керуватимуться нормами пенсійного законодавства, що діятиме на дату звернення.

Наразі питання щодо пенсійного забезпечення регулює Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003  № 1058-IV (далі — Закон № 1058).

Одним із видів пенсійних виплат є пенсія за віком (п. 1 ч. 1 ст. 9 Закону № 1058). При визначенні права на пенсію за віком обчислюють страховий стаж (ст. 26 Закону № 1058).

Страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (ч. 1 ст. 24 Закону № 1058).

Страховий стаж обчислюють територіальні органи ПФУ відповідно до Закону № 1058 та за даними в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження цієї системи — на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності Законом № 1058 (ч. 2 ст. 24 Закону № 1058).

Поняття загального трудового стажу використовувалося в законодавстві (у т. ч. щодо пенсійного забезпечення) до 01.01.2004 (дата набрання чинності Законом № 1058).

Періоди роботи чи іншої діяльності після 01.01.2004 зараховують до страхового стажу, якщо сплачувалися внески до ПФУ, з урахуванням мінімального страхового внеску.

Періоди трудової та іншої діяльності до 01.01.2004 зараховують до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше — тобто відповідно до статтей 56-63 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (ч. 4 ст. 24 Закону № 1058-IV).

Якщо посада не відповідає Спискам № 1 та № 2, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах, у працівника будуть проблеми з призначенням пільгової пенсії.

Ані до 01.01.2004, ані після цієї дати право на пенсію за віком не залежало від того, чи відповідає назва посади (професії), зазначена в трудовій книжці, Класифікатору професій. Наприклад, період роботи на посаді «офіс-менеджер» ПФУ зарахує до страхового стажу для пенсійного забезпечення за умови сплати страхових внесків за цей час (після 01.01.2004).

Запис вебінару на тему «Як узгодити штатний розпис із Класифікатором професій»

Чи завадить неправильна назва посади у трудовій книжці оформленню пенсії