Утворення назви посади за допомогою уточнюючих слів

13 вересня 2018
4442
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна за допомогою уточнюючих слів утворити посаду «менеджер з навчання та розвитку персоналу» від «Менеджера з персоналу»?

Відповідь

Змінювати базову професійну назву роботи «Менеджер з персоналу» на «менеджер з навчання та розвитку персоналу» не можна. Але можна утворити посаду від базової назви «Менеджер» за допомогою уточнювальних слів.

Посада «менеджер з навчання» відповідає принципам КП, але для однозначного розуміння діяльності за посадою, радимо конкретизувати: менеджер із організації навчання або менеджер із організації професійної підготовки кадрів тощо. Посада матиме код КП базової назви професії «менеджер (управитель)» — 1231 або 1499.

Чому так?

У Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (КП), немає професійної назви роботи «менеджер з навчання та розвитку персоналу», однак відповідна посада не суперечить КП. Її можна утворити від однієї з базових назв робіт — «менеджер (управитель)» з кодом КП 1231 або «менеджер (управитель)» з кодом КП 1499. Це уможливлює Примітка 2 Додатка В до КП: «Назви професій можуть бути розширені за потребою користувача термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо інше не передбачено у КП чи відповідних законодавчо-правових актах».

Якщо вводите посаду до кадрового чи адміністративного підрозділу, утворюйте менеджера з навчання та розвитку від базової назви посади «менеджер (управитель)» з кодом КП 1231. Якщо вводите посаду до іншого підрозділу, візьміть за основу базову назву з кодом КП 1499.

Відповідно до норм та положень національної системи професійної класифікації за посадою «менеджер (управитель)» не передбачено навчання, оцінювання за результатами навчання і виконання інших споріднених завдань та обов’язків, пов’язаних із педагогічною і науково-педагогічною діяльністю.

У міжнародних системах професійної класифікації організацією навчання із залученням, зокрема, зовнішніх фахівців, визначенням вартості навчання, як правило, займаються працівники, професії яких класифікують як «Професіонали» та «Фахівці». За аналогією у КП це, наприклад, такі професії:

  • інженер з підготовки кадрів (код КП 2412.2);
  • професіонал з розвитку персоналу (код КП 2412.2);
  • організатор з персоналу (код КП 3423) тощо.

Запис вебінару на тему «Як узгодити штатний розпис із Класифікатором професій»

Чи завадить неправильна назва посади у трудовій книжці оформленню пенсії