Кадровик01

Неповний робочий місяць: чи можна встановити

  • 10 жовтня 2018
  • 3996

Запитання

Чи можна встановити працівнику неповний робочий місяць?

Відповідь

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (ч. 1 ст. 50 КЗпП). Встановлену законодавством норму годин на тиждень можна зменшити, якщо встановити неповний робочий час.

За угодою між працівником і роботодавцем неповний робочий час можна встановити як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ч. 1 ст. 56 КЗпП).

Також стаття 172 КЗпП зобов’язує роботодавця….  встановити на прохання особи з інвалідністю неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

На практиці має місце і третя форма, яка передбачає поєднання неповного робочого тижня з неповним робочим днем (наприклад, один день на тиждень, — щопонеділка по 6 годин).

 Оплата лікарняного при роботі на умовах неповного робочого часу

Аналогічну думку неодноразово висловлювало Мінсоцполітики:

Норма статті 56 КЗпП не обмежує права сторін трудового договору на визначення тривалості неповного робочого часу. Тому тривалість робочого дня (тижня) має встановлюватися за угодою між працівником і роботодавцем. Неповний робочий час може встановлюватися шляхом зменшення тривалості щоденної роботи (наприклад, по 4 години щодня): зменшення кількості днів роботи протягом тижня (3 дні по 8 годин); одночасного зменшення кількості годин роботи упродовж дня і кількості робочих днів упродовж тижня (3 дні на тиждень по 5 годин) (Лист Мінсоцполітики «Про неповний робочий час та сумісництво» від 29.08.2012 № 318/13/116-12).

Відповідно до частини третьої статті 56 Кодексу законів про працю України робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав. Тобто, робота на умовах неповного робочого дня або неповного робочого тижня не тягне за собою скорочення щорічної відпустки (лист Мінсоцполітики «Щодо окремих питань трудових відносин» від 12.03.2007  № 66/06/186-07).

Чи можна установити неповний робочий час директору

Законодавством не встановлено нормальної тривалості робочого часу на місяць. Ця величина розрахункова, і різниться залежно від кількості днів у місяці (28-31).

Підсумовуючи зазначене, законодавство не передбачає можливості встановити такий вид неповного робочого часу як неповний робочий місяць.

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон