Звільнення розлученого чоловіка за власним бажанням для догляду за дитиною

10 жовтня 2018
330
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Розлучений чоловік хоче звільнитися за власним бажання, щоб доглядати за дитиною до 14 років, яка мешкає з його колишньою дружиною. Чи зобов’язаний роботодавець задовольнити бажання цього працівника?

Відповідь

Якщо заява працівника про звільнення за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, зокрема у зв’язку з потребою доглядати за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю, то роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

 Які виплати при звільненні за власним бажанням отримає працівник?

Якщо працівник подав заяву на звільнення за власним бажанням для догляду за дитиною до 14 років і додав свідоцтво про народження дитини, така причина є поважною відповідно до статті 38 КЗпП. Законодавством не передбачено обмеження права працівників (жінки чи чоловіка) на звільнення за цією підставою, як і умови щодо проживання разом із дитиною. Таким чином, звільнити чоловіка для догляду за дитиною до 14 років у вказаний ним строк — правомірно.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Рекомендуємо переглянути відео на тему «Звільнення за власним бажанням (безстроковий трудовий договір»

Звільнення розлученого чоловіка за власним бажанням для догляду за дитиною