Сумісництво на повну ставку дозволено не всім

1 листопада 2018
16812
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна прийняти за сумісництвом працівника на повну ставку за змінним графіком роботи?

Відповідь

Якщо за основним місцем роботи працівника підприємство державної форми власності, то згідно з п. 4 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 заборонено працювати за сумісництвом керівникам, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їх заступникам, за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності.

 Усе про сумісництво: добірка для кадровика

Для працівників державних підприємств постановою КМУ від 03.04.1993 № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі — Постанова № 245) встановлено обмеження щодо тривалості роботи за сумісництвом не більш ніж чотири години на день (п.2 Постанови № 245).

Чи можливе подвійне сумісництво?

Сумісництво на повну ставку дозволено не всім
Ірина Потаповакерівник експертної групи MCFR Кадри
Поряд із виконанням роботи за сумісництвом, працівник може виконувати додаткову роботу за суміщенням

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях (далі — підприємство), якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін (ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України).

Переглянути відео «Сумісництво та суміщення у запитаннях і відповідях»

Отже, прийняти працівника, що працює за основним місцем роботи повний робочий час, за сумісництвом на повний робочий час не заборонено, якщо немає обмежень щодо роботи за сумісництвом.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡