Головний бухгалтер без підлеглих

1 листопада 2018
2714
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може бути у відділі бухгалтерії лише один працівник — головний бухгалтер?

Відповідь

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні регулює Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (далі — Закон № 996).

Закон поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, на представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності (далі — підприємства), які зобов’язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність (ч. 1 ст. 2 Закону № 996).

Чи може на підприємстві бути головний бухгалтер без бухгалтерської служби?

Головний бухгалтер без підлеглих
Ольга Догадінапровідний експерт MCFR Кадри
У бюджетних установах бухгалтерську службу створюють як самостійний структурний підрозділ. Його вид залежить від обсягу, характеру та складності бухгалтерської роботи: департамент, управління, відділ, сектор.

Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно з дотриманням вимог Закону № 996 обирає форми його організації, зокрема, введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером (абз. 2 ч. 4 ст. 8 Закону № 996).

Отже, якщо в організаційній структурі підприємства і надалі буде відділ бухгалтерії, то посада головного бухгалтера, як керівника означеного відділу, є правомірна за наявності інших посад у відділі (у т. ч. вакантних).

Уведення до штатного розпису посади головного бухгалтера без створення бухгалтерської служби — неправомірно.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡