Щорічна додаткова відпустка за двома підставами за бажанням роботодавця

8 листопада 2018
615
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна колдоговором передбачити можливість надавати працівникам щорічну додаткову відпустку двох видів одночасно — за роботу з комп’ютером та за ненормований робочий день? Чи не вважатиметься це порушенням законодавства про відпустки?

Відповідь

Не може роботодавець надати дві щорічні додаткові відпустки — за роботу з комп’ютером і за ненормований робочий день, навіть якщо вони прописані у колективному договорі, оскільки вони надаються за різними підставами і відповідно до частини 1 статті 10 Закон України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР — щорічна додаткова відпустка надається понад щорічну основну відпустку за однією підставою, обраною працівником.

Особи, винні в порушенні законодавства про відпустки, несуть відповідальність згідно із законодавством, відповідно до статті 28 Закону «Про відпустки».

Радимо розглянути можливість встановлення колективним договором відпусток інших видів, не передбачених законодавством, але їх оплачують з прибутку.

Відпустки за ненормований день, за комп’ютер, на дітей — скільки надавати

Щорічна додаткова відпустка за двома підставами за бажанням роботодавця
Ірина Житковаголовний редактор MCFR Кадри
Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а на підземних гірничих роботах — 69 календарних днів.