Матеріальна допомога працівниці у «декретній» відпустці: чи надавати

8 листопада 2018
1382
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи може роботодавець виплатити працівниці, що перебуває у відпустці для догляду за дитиною, матеріальну допомогу, передбачену колдоговором?

Відповідь

Статті 13 КЗпП та стаття 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII визначено, що колективний договір може передбачати додаткові порівняно із чинним законодавством і угодами гарантії та соціально-побутові пільги.

Види та умови надання матеріальної допомоги мають бути чітко визначені в колективному договорі.

Чи повинен роботодавець ознайомлювати працівників із положеннями про преміювання, матеріальну допомогу та оплату праці?

Отже, якщо надання матеріальної допомоги працівниці-декретниці, не суперечить колективному договору, то заборони немає.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡