Поділ відпустки на дітей за двома підставами

15 листопада 2018
4522
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Працівниця має право на соціальну відпустку на дітей за двома підставами тривалістю 17 к. д. Чи може вона використати цю відпустку частинами?

Відповідь

Частиною 4 статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачена можливість поділу щорічної відпустки на прохання працівника на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Проте цю можливість встановлено тільки для щорічних відпусток, а додаткова відпустка працівникам, які мають дітей не входить до щорічних відпусток. Це один із видів соціальних відпусток (ч. 4 ст. 4 Закону України «Про відпустки»), тому ділити її на частини не можна.

Мінсоцполітики зауважило в одному з листів (лист від 12.05.2015 № 256/13/116-15), що поділ можливий. Автор листа уважає, що за наявності права на соціальну відпустку за кількома підставами, тобто тривалістю 17 к. д.), можна використати цю відпустку частинами. Приміром, спочатку за однією підставою тривалістю 10 к. д., а через деякий час за іншою підставою тривалістю 7 к. д.

Відпустка на дітей суміснику

Поділ відпустки на дітей за двома підставами
Ірина Житковаголовний редактор MCFR Кадри
На скількох підприємствах сумісник має право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей?

Утім, експерти журналу «Кадровик-01» та системи «Expertus: Кадри» не погоджуються з такою позицією. Закон про відпустки передбачає можливість поділу тільки для щорічних відпусток, а відпустка на дітей належить до іншого виду відпусток — соціальних. До того ж, незрозуміло, за якою підставою слід надавати 10 к.д., а за якою - 7. 

Уважаємо, що в означеному роз’ясненні Мінсоцполітики встановлює нові правові норми, відсутні в Законі про відпустки, тому не рекомендуємо ділити відпустки на дітей. І пам’ятаймо, що листи органів влади не є нормативно-правовими актами.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡