Як скоротити кількість робочих днів у грудні 2018-го?

5 грудня 2018
1666
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна наказом керівника скоротити норму робочих днів до 19-ти на грудень 2018 року, а оплатити у розмірі повного посадового окладу?

Відповідь


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників (ч. 1 ст. 9-1 КЗпП). Додаткові пільги встановлюють в колективному договорі (ч. 3 ст. 13 КЗпП).

Тому неправомірно встановити додаткові трудові пільги працівникам в наказі керівника.

Мінзарплата та мінімальний оклад у штатному розписі 2019

Як скоротити кількість робочих днів у грудні 2018-го?
Ольга Догадінапровідний експерт MCFR Кадри
Закон «Про Державний бюджет України на 2019 рік» збільшив мінімальну зарплату та прожитковий мінімум. Наслідок — зростає розмір мінімального посадового окладу.

До того ж законодавство про працю не встановлює норму робочих днів на місяць. Стаття 52 КЗпП визначає кількість робочих днів на тиждень. Однак, якщо в колдоговорі встановить додатковий вихідний день (наприклад, останній робочий день грудня), права працівників буду погіршені, оскільки вихідний день не оплачують. Відтак працівники отримають меншу заробітну плату.

 Вихідні в грудні 2018 року

Такі дії роботодавця можуть кваліфікуватися як порушення законодавства про працю. У яких розмірах доведеться відповідати у 2019 році?➤➤