Відповідальність за відсутність графіка відпусток 2019

20 грудня 2018
7679
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Яку відповідальність буде покладено на підприємство за відсутність графіка відпусток на наступний рік?

Відповідь

Штрафи на роботодавців — 2019

Відсутність графіка відпусток — «порушення інших вимог трудового законодавства». Штраф на підприємство — у розмірі мінімальної зарплати (абз. 6 ч. 2 ст. 265 КЗпП). Адміністративна відповідальність — штраф на посадову особу 510-1700 грн (ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення).

Як упровадити графік відпусток ➦СКАЧАТИ пам’ятку

За порушення Закону про відпустки роботодавець або уповноважені ним посадові особи можуть нести дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Грубим суд може визнати порушення законодавства про працю, що поставило працівника у скрутне становище. Наприклад, ненадання відпустки; відкликання з відпустки з порушенням процедури, передбаченої статтею 12 Закону про відпустки; ненадання додаткової відпустки за роботу у шкідливих або важких умовах або з особливим характером праці, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей. Кримінальна відповідальність за грубе порушення законодавства про працю — штраф 34 000-51 000 грн, позбавлення права бути керівником до трьох років (ст. 172 Кримінального кодексу).

Мінзарплата та мінімальний оклад у штатному розписі 2019

Відповідальність за відсутність графіка відпусток 2019
Ольга Догадінапровідний експерт MCFR Кадри
Закон «Про Державний бюджет України на 2019 рік» збільшив мінімальну зарплату та прожитковий мінімум. Наслідок — зростає розмір мінімального посадового окладу.