Перенесення робочих дні у 2019 році не за рекомендацією Кабміну

14 лютого 2019
1223
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи правомірно перенести робочі дні у 2019 році по-іншому ніж рекомендує Кабмін?

Відповідь

Звіт 10-ПІ у 2019 році

Роботодавець у разі застосування рекомендації КМУ не пізніше ніж за два місяці видає наказ про перенесення робочих днів на підприємстві, погоджує його з профспілкою.

Перенесення робочих днів 2019

Перенесення робочих днів — це зміна режиму роботи. Змінити істотні умови праці можна за умови змін в організації виробництва і праці на підприємстві (ст. 32 КЗпП).

Норма частин 4, 5 статті 67 КЗпП про перенесення вихідних і робочих днів — спеціальна по відношенню до статті 32 КЗпП. Тому якщо роботодавець вирішить перенести вихідні і робочі дні, як рекомендує КМУ, змінити графік роботи буде правомірним без змін в організації виробництва і праці на підприємстві.

Якщо перенесення робочих і вихідних днів на підприємстві не пов’язане зі змінами в організації виробництва і праці на підприємстві та рекомендаціями КМУ, таке рішення може бути визнане неправомірним, оскільки у такому разі буде порушено норми:

  • щодо тривалості перерви в роботі між змінами — не менше подвійної тривалості роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід) (ч. 1 ст. 59 КЗпП);
  • щодо тривалості щотижневого безперервного відпочинку — не менш як 42 год. (ст. 70 КЗпП).

За такі порушення при перевірці дотримання норм законодавства про працю до підприємства можуть застосувати штрафні санкції, а посадову особу підприємства — притягнути до адміністративної відповідальності.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡