Розмір допомоги по безробіттю при звільненні за угодою сторін у 2019 році

26 лютого 2019
22687
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Який розмір допомоги по безробіттю у випадку звільнення за угодою сторін або скорочення чисельності працівників?

Відповідь

Розмір допомоги по безробіттю 2019

Умови, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю залежить від трьох чинників:

  • підстави звільнення;
  • сумарний страховий стаж;
  • страховий стаж, набутий безпосередньо за 12 місяців до взяття на облік у службі зайнятості.

Законодавство України регламентує ці питання у таких актах, як:

  • стаття 22, 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-ІІІ (далі — Закон № 1533);
  • розділ 2 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 15.06.2015 № 613 (далі — Порядок № 613).

Детальніше про процедуру звільнення працівника за згодою сторін — у консультації «Звільнення працівника за згодою сторін»

Виплату допомоги по безробіттю у разі звільнення за згодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП) призначають з 8-го дня після реєстрації в службі зайнятості. Тривалість виплати допомоги становить до 270 днів протягом двох років. Для осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права на пенсію) — не більше як 630 к. д. 

Для отримання допомоги є обов’язкова умова. Застрахована особа зареєструвалася як безробітна та протягом 12 місяців до реєстрації набула щонайменше 6 місяців страхового стажу.

У такому випадку розмір допомоги по безробіттю визначають у відсотках до середньої заробітної плати (доходу), залежно від страхового стажу:

Розмір допомоги по безробіттю при звільненні за угодою сторін у 2019 році

Зверніть увагу, що розмір виплат фінансової допомоги не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як розрахувати розмір допомоги по безробіттю у разі скорочення працівника, — читайте в консультації «Допомога по безробіттю — залежно від підстави звільнення»


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡