Невикористана додаткова відпустка працівникам, які мають дітей

4 березня 2019
944
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи надати додаткову відпустку працівнику, який має дітей, у 2019-му за попередні періоди?

Відповідь

Щорічні відпустки мають розмаїття видів та свої тонкощі оформлення. Так, відпустка на дітей належить до соціальних відпусток, а не до щорічних (п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону про відпустки).

Законодавство не передбачає строку давності, після якого працівник втрачає право на таку відпустку. Робимо висновок, якщо працівник не використав відпустку на дітей за минулий рік або за кілька попередніх років, то він має право скористатися нею. У разі звільнення, незалежно від підстав, роботодавець зобов'язаний виплатити компенсацію за всі невикористані відпустки (ст. 24 Закону про відпустки).