Відпустка за особливий характер праці меншої тривалості: чи правомірно

4 березня 2019
310
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи допустимо надавати працівникам додаткову відпустку за особливий характер праці меншу ніж 14 днів?

Відповідь

Додаткова відпустка за особливий характер праці надана з порушенням визначення тривалості: дії кадровика

Постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290 (далі – Постанова № 1290) затверджений список виробництв, робіт, професій і посад працівників, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.

Хоча Постанова № 1290 передбачає максимальну тривалість щорічної додаткової відпустки за роботу із особливими умовами праці, проте конкретну її тривалість встановлюють колективним чи трудовим договором, залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах (ч. 2 ст. 8 Закону про відпустки).

Тобто, колективний договір може передбачати меншу тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці.

Звертаємо увагу, що працівники, які працюють на відкритих гірничих роботах, розрізах, кар'єрах і рудниках завглибшки 150 метрів залежно від назви посади (професії) та зайнятості у цих умовах, крім щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, одночасно мають право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці. Тривалість такої відпустки визначають залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡