Кадровик01

Запровадження ненормованого робочого часу та додаткова відпустка

  • 5 березня 2019
  • 55

Запитання

Чи можна встановити ненормований робочий день за заявою працівника, якщо керівник підприємства підпише відповідний наказ? Хто вирішує скільки днів додаткової відпустки надати за ненормований робочий день?

Відповідь

Ненормований робочий день установлюють для окремих категорій працівників, коли неможливо нормувати час трудового процесу. Перелік посад працівників з ненормованим робочим днем визначається колективним договором.

Встановлення ненормованого робочого часу на підставі заяви працівника та наказу є неправомірним. Порядок та умови —  у статті «Ненормований робочий час: до кого застосовувати та як обліковувати».

Відповідно до частини 1 пункту 2 статті 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) відпустка за ненормований робочий день надається тривалістю до 7 календарних днів згідно зі списками посад, робіт та професій, визначеними колективним договором або угодою.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах (ч. 2 п. 2 ст. 8 Закону про відпустки).

Пам’ятайте, будь-які зміни і доповнення до колективного договору, угоди можна вносити лиш за взаємної згоди сторін у порядку, визначеному саме у цих актах (ст. 14 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII).

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон