Запровадження ненормованого робочого часу та додаткова відпустка

5 березня 2019
395
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна встановити ненормований робочий день за заявою працівника, якщо керівник підприємства підпише відповідний наказ? Хто вирішує скільки днів додаткової відпустки надати за ненормований робочий день?

Відповідь

Ненормований робочий день установлюють для окремих категорій працівників, коли неможливо нормувати час трудового процесу. Перелік посад працівників з ненормованим робочим днем визначається колективним договором.

Встановлення ненормованого робочого часу на підставі заяви працівника та наказу є неправомірним. Порядок та умови —  у статті «Ненормований робочий час: до кого застосовувати та як обліковувати».

Відповідно до частини 1 пункту 2 статті 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) відпустка за ненормований робочий день надається тривалістю до 7 календарних днів згідно зі списками посад, робіт та професій, визначеними колективним договором або угодою.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах (ч. 2 п. 2 ст. 8 Закону про відпустки).

Пам’ятайте, будь-які зміни і доповнення до колективного договору, угоди можна вносити лиш за взаємної згоди сторін у порядку, визначеному саме у цих актах (ст. 14 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII).


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡