Трудова книжка — «Новою поштою»: чи правомірно?

12 березня 2019
1681
Середній бал: 5 із 5

Запитання

Чи можна переслати трудову книжку звільненому працівнику «Новою поштою»?

Відповідь

У день звільнення роботодавець зобов’язаний видати працівнику трудову книжку із відповідним записом у ній.

Якщо людина відсутня на роботі у день звільнення, роботодавець надсилає йому поштове повідомлення про необхідність отримати трудову книжку. Пересилати документ про трудову діяльність поштою допустимо лише адресною доставкою за письмовою згодою працівника (п. 4.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).

Згідно зі статтею 1 Закону № 2759 оператором поштового зв’язку є суб’єкт підприємницької діяльності, який в установленому законодавством порядку надає послуги поштового зв’язку.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації забезпечує ефективність функціонування ринку поштових послуг та веде єдиний державний реєстр операторів поштового зв’язку. Станом на 01.07.2018 цей перелік налічував 33 оператори, з-поміж яких — ТОВ «Нова пошта».

Роботодавець має право скористатися послугами будь-якого з 33-х операторів поштового зв’язку, який надає послугу кур’єрської доставки на вказану адресу.

На офіційному сайті ТОВ «Нова пошта» вказані такі варіанти доставки:

  • відділення — відділення;
  • адреса — адреса;
  • відділення — адреса;
  • адреса — відділення.

Отже, роботодавець дотримає норм законодавства, якщо за заявою працівника надішле трудову книжку поштовим оператором ТОВ «Нова пошта» з використанням технології доставки «адреса — адреса» або «відділення — адреса».